I kotel na tuhá paliva může šetřit ovzduší
Nižší zátěž životního prostředí
Kotel Dakon DOR F, který navazuje na bohatou tradici kvalitních výrobků této české značky, splňuje při spalování u nás tolik rozšířeného hnědého uhlí přísné limity emisní třídy 3 podle normy ČSN EN 303-5, která bude do několika let závazná pro všechna zařízení tohoto typu prodávaná v ČR. „Kromě hnědého uhlí mohou uživatelé spalovat i dřevo, hnědouhelné brikety, lisovaná paliva, černé uhlí či koks.“ popisuje hlavní výhody kotle Pavel Pitař, produktový manažer značky Dakon.
Nízkých emisí se podařilo dosáhnout bez použití spalinového ventilátoru, nejvíce zatěžované části kotle. „Důsledkem je zvýšení životnosti a spolehlivosti kotle a snížení pořizovacích nákladů na elektronickou výbavu a provozních nákladů na elektřinu,kterou spalinový ventilátor a řídící jednotka potřebuje,“ říká Pitař dále. Podle internetového portálu TZB-info.cz tak roční náklady při vytápění hnědým uhlím vyjdou o více jak 50 % levněji než při vytápění na elektřinu a o více jak 40 % levněji než při topení plynem.
Velký výběr i vysoká bezpečnost
Kotel Dakon DOR F je z hlediska bezpečnosti na vysoké úrovni. „Obsahuje například chladící smyčku proti přehřátí. Ta v případě nedostatečné cirkulace pouští do potrubí kotle studenou vodu a zabraňuje tak jeho přehřívání,“ vysvětluje Pitař. Kotel je dle potřeby možno připojit jak na vytápění,tak i k zásobníku na přípravu teplé vody. Záleží při tom na zásobníku, ke kterému uživatel kotel připojí.
Pro domácnosti,uvažující o pořízení nového kotle, je pak výbornou zprávou zachování původních připojovacích rozměrů. Výrobková řada kotle Dakon DOR F je vyráběna v několika výkonových verzích (13,5 kW,16, 20,24,27 a 32 kW), které spotřebiteli umožňují zvolit si ten správný kotel přesně podle tepelných ztrát vytápěného objektu.
Related Articles